Hikaye
Bir 'hikaye' biliyorum, dinledim. Yok öyle değil, kimse anlatmadı. Ben anladım. Her hikaye gibi, mutlu/mutsuz tarafları var. Bitmek üzere, bitecek elbet. Kahramanı olamasam da, içindeki kalabalıktayım.
Read More

TEK BİR YÖNDÜ İSTEDİĞİMİZHepimizin istediği küçük bir uzlaşıydı. Hepimiz hayatın farklı yollarında yürümüş, farklı tozlarına bürünmüştük. Farklı yerlerini solumuş, farklı insanlar tarafından solunmuştuk. Haliyle isteklerimiz arasında koca bir evren vardı. Her birimizde farklı zincirler, bizi farklı yerlere bağlarken, boynumuzda farklı farklı ipler, bizi farklı yönlere, kişilere çekiyordu. Oysa tek bir yöndü istediğimiz, tek bir kişi olmasa bile.
Read More

KADINLARIN ÖLMEDEN ÖNCE YAPMASI GEREKEN 100 ŞEY


  Trajikomik 100 maadde br miktar abartı olsa  da maalesef gerçek. 

Read More

Uslanmadım karşılıksız sevmelerdenUsanmadım, uslanmadım
Utanmadım karşılıksız sevmelerden
Açık yara misali yüreğimin hali
Aşktan başka bir şeye inanmadım
Read More

Sarhoş Pişkin Ayıkken Pişman

Read More

AŞK IZDIRAPTIR"Mutluluğun aşk olduğunu söylüyorlar. Oysa aşk mutluluk getirmez, hiçbir zaman da getirmemiştir. Tam tersine, sürekli bir kaygı durumudur aşk, bir savaş meydanıdır; kendi kendimize sürekli olarak acaba doğru mu yapıyorum diye sorduğumuz uykusuz gecelerdir. Gerçek aşk, vecd ile ıstıraptan oluşur." /Paulo Coelho - Portobello Cadısı/
Read More

EVLİLİK BİTİRİR"Herkes birbirini bitirir. Özellikle aynı yere, aynı eve, aynı barakaya konmuş zorunlulukların bir arada tuttuğu insanlar.
Karşılıklı bir tüketme, bir tür yok etme işlemidir bu. Ölümcül bir dezenfeksiyon. Şaşacak bir şey yok. Yüzme bilmeden suya atılmış insanlar birbirlerini boğarlar." İnci Aral
Read More

ÇIKMAYAN CANDAN UMUT KESİLMEZ


Sizi ayağa kalkamayacak kadar fena darbelerle yıksalar da, yürümek adına içinizde hala bir şeyler varsa. İşte biz buna umut diyoruz.
Read More

AŞK YANILGISI


Erkekler özellikle genç yaşta (18-25 yaş aralığı bu benim görüşüm) Okul arkadaşı yada mahalle arkadaşına aşık olur. Murat Menteş' in 'Korkma Ben Varım' kitabında dediği gibi; "'Aşık olunca hayatın anlamına yaklaştığımızı zannederek mantığın sınırlarından dışarı çıkarız.. mantıksız kafa , mesnetsiz umutlarla dolup taşar en büyük sevinçler 24 ayar yanılgılardan doğar." ne güzel tespit yapmış yazar.
Yanılgılar; aslında üzerinde durulması gereken de bence bu. Genç yaşta insanlar yanılgıya daha kolay düşebilirler. Doğru gördükleri aslında koskocaman bir yalandır. Yine aynı kitapta yazar erkekler için bir tespitte bulunmuş.
"Erkekler, kadınlarla ilişkilerinde bazen akıl almaz biçimde atılganlaşırlar. Tensel cazibeyi ve erotik meraklarını, sonsuzluğa meydan okuyacak bir aşk zannederler. Kendini kandırmayı başarmış birinin sözleri, sizi de kandırabilir. Bugünün doğruları pekala yarının yalanları şekline girebilir."
Yazarın sonuna kadar haklı olduğunu çevrenize baktığınızda görebilirsiniz. Bazı yanılgıların evliliğe hatta birkaç çocuk sahibi olmaya kadar devam ettiği olur. Bazı şeylerin zaman içinde hep aynı kalmasını istesek de asla öyle olmaz. Her şeyin yalan olduğunu anlayacağınız günle mutlaka yüzleşeceksiniz. Keşke o günün doğruları hiç bitmeseydi diyeceğiniz günler başlamıştır artık. Ne bileyim bilmediğiniz huylar ve davranışlar ortaya çıkabilir belkide bir ihanet her şeyin sonu olabilir. Pişmanlıkların fayda etmeyeceği günler.
Yanlış başlamış bir aşk hiç bir zaman mezara kadar doğru yaşanmaz.
Read More

BİRAZ KALIR


Her şeyden biraz kalır diyordu hayat. Kavanozda biraz kahve, kutuda birkaç sigara. İnsanda biraz acı.
Read More

O SORU BİR DAHA HİÇ SORULMADI

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın !


Read More

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Bu Blogda Ara

© Her Hakkı Saklıdır. @ Copyright canturk. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Haberci

© Copyright Hüseyin Cantürk